کتابخانه دانشکده پرستاری و مامایی

***********************************************************************کتابخانه دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران با مساحت تقریبی 550 متر مربع در ضلع شمال شرقی دانشکده واقع شده است که در اردیبهشت ماه سال 1342 تاسیس شد و در سال 1365 با مدارس عالی پرستاری رازی، شریعتی، آذرمیدخت، آزادگان ادغام گردید. از سال 1365 به بعد سیستم دستیابی به منابع  به صورت باز اداره شده و طبقه بندی کتابها نیز بر اساسNLM  رده بندی پزشکی امریکا  و LC  کتابخانه کنگره آمریکا  انجام می شود

بخش امانت:                        
بخش امانت كتابخانه یکی از فعال ترين بخش های كتابخانه به شمار می آيد. مهمترين وظيفه اين بخش امانت دادن كتاب های غير مرجع است. كتاب های اين بخش در دو قسمت مجزا (كتاب های فارسی و لاتين) جوابگوی نيازهای دانشجويان در مقاطع مختلف تحصیلی، اساتيد و پژوهشگران می باشد.
بخش مجلات و پایان نامه ها:
این بخش شامل مجلات فارسی و لاتین و پايان نامه هاي كليه دانشجويان كارشناسي ارشد و دکترای پرستاري و مامائي مي باشد.
بخش خدمات فنی و فهرست نويسي:
واحد فهرست نويسي و رده بندي با تکیه بر روش هاي استاندارد بين المللي، سازماندهی منابع اطلاعاتی را به منظور تسهیل دسترسی کاربران به این منابع را بر عهده دارد. این واحد بصورت مداوم نسبت به روز آمد نگه داشتن بانك اطلاعات کتابشناختي منابع كتابخانه، سيستم امانت و جستجو منابع، با استفاده از نرم افزار آذرخش فعاليت ميكند. عملکرد تخصصی این بخش از طریق سازماندهی منابع به مراجعه کنندگان اين امکان را مي دهد در حداقل زمان و با آسانترين روش به منبع مورد نياز خود دسترسي داشته باشد.

امكانات و تجهيزات:
کتابخانه مجهز به اینتر نت بی سیم (Wireless) است که دسترسی به آن در  تمامی بخش ها و مکان های کتابخانه  ممکن می باشد و تعداد 2 دستگاه رایانه برای جستجوی اطلاعات مجموعه کتابخانه و کمد امانات برای دانشجویان موجود است .

سالن مطالعه بانوان:
سالن مطالعه آقایان:
سالن های مطالعه مجهز به اینترنت بی سیم و میزهای دو نفره و تک نفره جهت مطالعه است.